ירושלים צריכה ראש עיר שאכפת לו

בחודשים האחרונים, במסגרת מפגשים וחוגי בית שאני מקיים עם תושבים מכל המגזרים בעיר, אני שומע מתושבי ירושלים על הנושאים החשובים להם, על הבעיות שמציקות להם ועל הסוגיות שהם היו רוצים לראות במרכז סדר יומו של ראש העיר הבא של ירושלים.

יהיו אולי מי שיופתעו, אבל מתברר שסדר היום של תושבי ירושלים אינו חופף בהכרח את סדר היום התקשורתי, שמתמקד בדרך כלל בסוגיות נפיצות הנוגעות לענייני דת ומדינה. במפגשים אחד על אחד מול התושבים, נוכחתי לראות כי בראש מעייניו של התושב הממוצע עומדים נושאים אחרים וחשובים, כמו פתרונות דיור לזוגות צעירים, כיתות לימוד ראויות בבתי הספר, תשתיות הולמות, רחובות נקיים ומגוון של אפשרויות תעסוקה, כפי שמצופה מעיר בה מתגוררים קרוב למיליון נפש.

הסוגיות האלה, המשוועות לפתרון, הן אלה שהניעו אותי לצאת לדרך. אם אבחר בעז"ה לראש עיריית ירושלים, אלה יהיו הנושאים שאני מתכוון להתמקד בהם. כי אין לי ספק: השאיפה לחיות בעיר שמספקת איכות חיים לתושביה, משותפת לכל החוגים ולכל המגזרים בירושלים, כמו בכל עיר אחרת.

כל אזרח ירושלמי, בין אם הוא חילוני, דתי או חרדי, שותף לשאיפה לראות את הדור הצעיר ממשיך להתגורר בעיר, ולא נאלץ להגר ממנה בשל מחסור חמור בדירות חדשות. למרבה הצער, בשנים האחרונות אנו מתמודדים עם הגירה שלילית הולכת וגוברת מירושלים, בשל הקפאת הבניה שיצרה מחסור חמור בדירות, ופגעה במיוחד בזוגות הצעירים. המצב הזה דורש שינוי יסודי, ואת השינוי הזה אני מתכוון להוביל בעזרת השם מיד לאחר הבחירות.

השינוי שנחולל במערכת התכנון והבניה בירושלים, יאפשר לנו לייצר פתרונות חדשים לסוגיות נוספות שמטרידות את תושבי העיר. עצירת ההגירה השלילית של צעירים תעודד חברות ועסקים לספק פתרונות תעסוקה הולמים; הצמיחה הכלכלית תאפשר להקצות משאבים ליעדים חשובים שלא זוכים כיום לטיפול ראוי, כמו בינוי כיתות, פיתוח תשתיות ושיפור פני העיר.

אני מאמין בלב שלם, שהמשימות אותן הצבתי כמטרה תואמות את הרצון המשותף של כלל תושבי ירושלים. אין ירושלמי שלא רוצה לבחור ראש עיר שאכפת לו, שרוצה לחולל שינוי ולטפל בנושאים החשובים באמת.

אוהב את הפוסט?

שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
יוסי דייטש

יוסי דייטש

השאר תגובה

סגירת תפריט