למה בחרתי להתמודד על ראשות העיר ירושלים?

בחייו של כל איש ציבור יש רגע אחד שנותר חרות בזיכרון, הרגע בו הוא הבין לראשונה שהוא הולך להקדיש את חייו לשירות הכלל. אצלי, רגע זה התרחש כשנה לאחר נישואיי, כאשר בגלל צרכי פרנסה התלבטתי בין מספר הצעות עסקיות שעמדו על הפרק. הלכתי להתייעץ עם מורי ורבי, האדמו"ר מסלונים בעל 'נתיבות שלום', והוא אמר לי משהו שמלווה אותי עד היום: ״נועדת להיות בעולם העשייה והחסד. בכל יום, אתה צריך לראות איך אתה עושה טובה ליהודי. עליך לדעת – יום שבו לא תעשה טובה ליהודי, מבחינתך הוא לא יום'".
מילותיו הבלתי נשכחות מלוות אותי עד היום, קרוב לעשרים שנה לאחר פטירתו. מאחורי כל פעולה וכל מהלך שאני מבצע, עומדת השליחות הזו של עשייה ציבורית ועזרה לכל יהודי.
מאז, הספקתי להפוך לחבר המועצה הכי וותיק בעיריית ירושלים. 12 שנים וחצי אני חבר במועצת העיר, ומתוכן שבע שנים וחצי כסגן ראש עיר. במשך כל הזמן הזה לא הפסקתי ללמוד. בכל תפקיד שמילאתי, בכל מחלקה עליה הופקדתי. למדתי בעיקר שעם כל עמדת מפתח, מגיעה גם יכולת גבוהה יותר לקדם ולהוביל מהלכים לטובת תושבי ירושלים.
אני מכיר לעומק את עיריית ירושלים על כל מערכותיה, אלה שמתפקדות כראוי ואלה שפחות, ואני חש היום מוכן לאתגרים של תפקיד ראש העיר – תפקיד ממנו אוכל לפתור הרבה יותר בעיות, להסיר הרבה יותר חסמים, ולשרת את הציבור ביושר ובאמונה.
המסע שלי לראשות עיריית ירושלים אינו מסע קל. יש בו רגעים קשים, אך כאדם מאמין, אני זוכר תמיד שאני כאן בשליחות. הגעתי לזירה הציבורית כדי לסייע לאנשים, וזו המטרה לשמה יצאתי למסע אל לשכת ראש העיר.

אם אבחר, בעזרת השם, אזכור תמיד כי הכוח המניע שלי מגיע מהאנשים הפשוטים. מדלת פתוחה וחיוך לכל מי שפונה. מסיוע לקשישה המתמודדת מול חוב ארנונה, בד בבד עם הסיוע למפעלי היי טק שרוצים להשתקע בעיר. תפקידי לתת מענה למצוקות, ולגבש פתרונות לבעיות שמעיקות על תושבי ירושלים, מכל המגזרים.

במסגרת מפגשים וחוגי בית שאני מקיים עם תושבים מכל המגזרים בעיר, אני ממשיך ללמוד על הצורך המשווע בפתרונות דיור לזוגות צעירים, כיתות לימוד ראויות בבתי הספר, תשתיות תחבורה הולמות, רחובות נקיים ומגוון של אפשרויות תעסוקה, כפי שמצופה מעיר בה מתגוררים קרוב למיליון נפש.
אני מתכוון לחולל שינוי במערכת התכנון והבניה בירושלים, להפשיר את ההקפאה ולחסל ביורוקרטיה. עצירת ההגירה השלילית של צעירים תעודד חברות ועסקים להרחיב את פעילותם בעיר; הצמיחה הכלכלית תאפשר להקצות משאבים ליעדים חשובים שלא זוכים כיום לטיפול ראוי, כמו בינוי כיתות במקום קרוואנים, פיתוח שירותי התרבות ושיפור פני העיר.
אני מאמין בלב שלם, שהמשימות אותן הצבתי לעצמי כמטרה תואמות את הרצון המשותף של כלל תושבי העיר מכל המגזרים. כי כולנו חולמים על בניינה כבר אלפיים שנה. כי כולנו, ביחד, ירושלמים בנשמה.

אוהב את הפוסט?

שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
יוסי דייטש

יוסי דייטש

השאר תגובה

סגירת תפריט